Půjčka na rekonstrukci    |    Půjčka na družstevní byt    |    Rekonstrukce bytu    |    Byt v OV vs. družstevní    |    Finanční pojmy
Upozornění: Obsah této stránky byl publikován dříve a článek nemusí být v souladu s platnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Je lepší byt v OV nebo DB?

Byt v OV nebo družstevní

Publikováno 19.6.2013

Z hlediska dlouhodobého bydlení se dnes můžeme rozhodnout mezi třemi formami. Nabízí se nám nájemní byt, byt v osobním vlastnictví (OV) a družstevní byt. Z opravdu dlouhodobého hlediska jsou pak nejvýhodnější poslední dvě jmenované formy bydlení.


Náš TIP: Výhodnou půjčkou na bydlení je úvěr ze stavebního spoření nebo hypotéka. Někdy se ale vyplatí tyto úvěry zkombinovat s běžným spotřebitelským úvěrem - v tom případě přijde vhod například půjčka 50000 Kč na cokoliv - více informací čtěte například zde.


Rozdíl mezi bytem v OV a družstevním bytem

Základním rozdílem je, že při koupi bytu v OV se stáváme jeho majiteli, kdežto u družstevního bytu se stáváme členy družstva vlastnícího dům či domy s bytovými jednotkami.

Práva a povinnosti

Rozdíl je především v právech a povinnostech. U družstevního bytu musíme v případě rekonstrukce, pronájmu či prodeje žádat souhlas družstva, u bytu v OV je to čistě naší soukromou záležitostí.TIP: Informace o běžných parametrech online bankovní půjčky najdete např. na webu Univerzální-Půjčka.cz.Rychlou a dostupnou půjčku představuje půjčka na směnku

Je tedy výhodnější byt v OV nebo družstevní?

Z výše uvedeného hlediska vychází výhodněji investice do bytu v OV. Opačná situace nastává v případě potřeby řešení záležitostí přesahující bytovou jednotku. Bytová družstva řeší tyto záležitosti jako celek, kdežto u bytů v OV může dojít k vleklým tahanicím mezi sousedy.

Byt v OV a družstevní z hlediska financování

V neposlední řadě jde také o financování koupě či rekonstrukce bytu, kde se nám u bytů v OV naskytuje mnohem více a výhodnějších řešení.


Půjčky a úvěry – infocentrum:

Pro ženy na MD jsou v na trhu půjček v nabídce půjčky na mateřské. Půjčka na auto ihned nám zase může pomoct při financování koupě našeho vysněného vozu. Chybí-li nám peníze na dovybavení domácnosti, bude se nám pravděpodobně hodit půjčka do 20000 ihned.

Pro ty z nás, kteří mají více půjček a chtějí platit méně a pohodlněji, je tady konsolidace půjček bez ručení. Potřebujeme-li peníze do jednoho dne, jistě nám přijdou vhod nebankovní půjčky do 24 hodin. Online půjčky bez osobních kontaktů nám pak mohou ušetřit čas a námahu - žádost podáte online z domova. Půjčka bez doložení příjmu je tady pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají. Více informací na Maxi-půjčky.cz.

Další témata:Kupujeme nemovitost: jak na to?Daň z převodu nemovitosti, daň z nabytí nemovitostiLze zabránit exekuci?SMS půjčky tu jsou i pro ženy na MDSMS půjčka okamžitě a úplně každémuPůjčka do výplaty bez nalížení do registruSMS půjčky pro problémové klientySMS půjčka na účet - první zdarmaNebankovní půjčky kde opravdu půjčí každémuPůjčka před výplatou každému 5000Půjčky bez registruSpotřebitelský úvěrKreditní karty onlinePůjčky se zástavouAmerické hypotéky bez registruOnline žádost o půjčku

© 2016 Půjčka-na-bydlení-ihned.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel stránky neposkytuje spotřebitelské úvěry ani úvěry na bydlení podle zák. č. 257/2016 Sb. a není ani jejich zprostředkovatelem.
Informace na webové stránce slouží čtenářům pouze pro referenci.