Půjčka na rekonstrukci    |    Půjčka na družstevní byt    |    Rekonstrukce bytu    |    Byt v OV vs. družstevní    |    Finanční pojmy
Upozornění: Obsah této stránky byl publikován dříve a článek nemusí být v souladu s platnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Je lepší byt v OV nebo DB?

Jak zabránit exekuci?

Publikováno 31.10.2013

Hrozí vám exekuce? Neházejte hned flintu do žita a buďte aktivní! Nemusí to být nevyhnutelné, mnohdy lze exekuci ještě zabránit. Jak můžete postupovat?

Komunikujte s věřiteli

Jakmile zjistíte, že nezvládnete své závazky řádně plnit, situaci začněte hned řešit a hledejte všechny možné cesty, jak se exekučnímu řízení vyhnout. Jednejte s věřiteli, protože pasivitou nezměníte nic, pouze oddálíte nepříjemné. Zkuste věřitele zkontaktovat a vyjednat si s nimi změny splátkového kalendáře, prodloužení splátkového období nebo oddálení splátek. Je možné, že vám vyhoví, protože také nemají zájem o zdlouhavý proces vymáhání peněz a další náklady. Šanci uspět tedy máte.

Zjistěte, kde všude máte dluhy

Pokud nevíte jistě, kam až vaše závazky sahají, kde všude dlužíte a kolik přesně, je dobré zabrousit do registru dlužníků, abyste měli jasno. Za výpis se něco málo platí, ale budete v obraze. U soudu v místě trvalého bydliště vám sdělí, zda vám nehrozí exekuce. Dejte si dohromady sezam všech splátek, abyste je mohli hradit včas.

Refinancování úvěrů může být cesta

Nedaří se vám sehnat dostatek peněz každý měsíc na všechny splátky? Máte úvěrů více? Pak můžete banku nebo nebankovní společnost požádat o refinancování půjček. To zahrnuje sloučení všech úvěrů do jedné zastřešující půjčky s výhodnějšími podmínkami. Ušetříte na poplatcích a můžete mít nižší měsíční splátky. To ve výsledku dokáže poměrně hodně pomoct napnutému rodinnému rozpočtu.

Nebojte se navštívit exekutorský úřad

Došla situace již tak daleko, že se vašimi dluhy začal zabývat exekutorský úřad? Pak jednejte ihned a okamžitě jej navštivte. Splatit závazky v určeném termínu už asi nezvládnete, ale můžete se zkusit domluvit na novém splátkovém kalendáři, který plnit zvládnete.

Vyhlášení osobního bankrotu

Někdy nezbyde než přistoupit k razantnímu kroku, a tím je vyhlášení osobního bankrotu. Není ale pro každého, je třeba mít nesplněné závazky u dvou nebo více věřitelů minimálně 30 dní po splatnosti. Bude se zkoumat, zda zvládnete během pěti let splatit minimálně 30 procent svých dluhů. Během tohoto období budete žít s minimem financí a zbytek půjde na splátky. Pokud vlastníte nějaký movitý či nemovitý majetek, musíte počítat s jeho odprodejem nebo zkusit situaci řešit jinak, pokud o něj nechcete přijít.
Půjčky a úvěry – infocentrum:

Pro ženy na MD jsou v na trhu půjček v nabídce půjčky na mateřské. Půjčka na auto ihned nám zase může pomoct při financování koupě našeho vysněného vozu. Chybí-li nám peníze na dovybavení domácnosti, bude se nám pravděpodobně hodit půjčka do 20000 ihned.

Pro ty z nás, kteří mají více půjček a chtějí platit méně a pohodlněji, je tady konsolidace půjček bez ručení. Potřebujeme-li peníze do jednoho dne, jistě nám přijdou vhod nebankovní půjčky do 24 hodin. Půjčka bez doložení příjmu je tady pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají. Více informací na Maxi-půjčky.cz.

Další témata:Kupujeme nemovitost: jak na to?Daň z převodu nemovitosti, daň z nabytí nemovitostiLze zabránit exekuci?SMS půjčky tu jsou i pro ženy na MDSMS půjčka okamžitě a úplně každémuPůjčka do výplaty bez nalížení do registruSMS půjčky pro problémové klientySMS půjčka na účet - první zdarmaNebankovní půjčky kde opravdu půjčí každémuPůjčka před výplatou každému 5000Půjčky bez registruSpotřebitelský úvěrKreditní karty onlinePůjčky se zástavouAmerické hypotéky bez registruOnline žádost o půjčku

© 2016 Půjčka-na-bydlení-ihned.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel stránky neposkytuje spotřebitelské úvěry ani úvěry na bydlení podle zák. č. 257/2016 Sb. a není ani jejich zprostředkovatelem.
Informace na webové stránce slouží čtenářům pouze pro referenci.