Půjčka na rekonstrukci    |    Půjčka na družstevní byt    |    Rekonstrukce bytu    |    Byt v OV vs. družstevní    |    Finanční pojmy
Upozornění: Obsah této stránky byl publikován dříve a článek nemusí být v souladu s platnou právní úpravou v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Je lepší byt v OV nebo DB?

Daň z převodu nemovitosti, daň z nabytí nemovitosti

Publikováno 25.9.2023

V roce 2020 došlo k významné změně v placení daně z nabytí nemovitosti (dříve známé jako daň z převodu nemovitosti). Před touto změnou byla daň z nabytí nemovitosti placena buď prodávajícím nebo kupujícím, a to v závislosti na období. V roce 2020 byla tato daň zrušena během pandemie koronaviru.

Novela, která zrušila daň z nabytí nemovitosti, byla schválena v rámci koronavirových opatření v červenci 2020 a nabyla účinnosti v září 2020. Tato změna znamenala, že osoby, které získaly nemovitost v prosinci 2019 nebo později, nemusely tuto daň platit. Pokud již byla daň zaplacena, bylo možné požádat o její vrácení na finančním úřadě, a to pod podmínkou, že vlastnické právo bylo zapsáno v katastru nemovitostí po 1. prosinci 2019.

Původně byla daň z nabytí nemovitosti placena kupujícím a činila 4 % z ceny nemovitosti. Tato částka byla však pouze zálohová a finanční úřad měl 3 roky na určení konečné částky na základě srovnání kupní ceny s cenami ostatních nemovitostí na trhu. Kupující mohl též využít znalecký posudek pro stanovení hodnoty nemovitosti, což umožnilo odečíst náklady na znalce od daně.

Celkově lze říci, že změny v daních z nabytí nemovitosti v roce 2020 znamenaly významnou úlevu pro ty, kteří kupovali nemovitosti po prosinci 2019, a zrušení této daně přineslo zjednodušení procesu nákupu nemovitostí v České republice.
Půjčky a úvěry – infocentrum:

Pro ženy na MD jsou v na trhu půjček v nabídce půjčky na mateřské. Půjčka na auto ihned nám zase může pomoct při financování koupě našeho vysněného vozu. Chybí-li nám peníze na dovybavení domácnosti, bude se nám pravděpodobně hodit půjčka do 20000 ihned.

Pro ty z nás, kteří mají více půjček a chtějí platit méně a pohodlněji, je tady konsolidace půjček bez ručení. Potřebujeme-li peníze do jednoho dne, jistě nám přijdou vhod nebankovní půjčky do 24 hodin. Půjčka bez doložení příjmu je tady pro ty, kteří nemohou doložit, kolik vydělávají. Více informací na Maxi-půjčky.cz.

Další témata:Kupujeme nemovitost: jak na to?Daň z převodu nemovitosti, daň z nabytí nemovitostiLze zabránit exekuci?SMS půjčky tu jsou i pro ženy na MDSMS půjčka okamžitě a úplně každémuPůjčka do výplaty bez nalížení do registruSMS půjčky pro problémové klientySMS půjčka na účet - první zdarmaNebankovní půjčky kde opravdu půjčí každémuPůjčka před výplatou každému 5000Půjčky bez registruSpotřebitelský úvěrKreditní karty onlinePůjčky se zástavouAmerické hypotéky bez registruOnline žádost o půjčku

© 2016 Půjčka-na-bydlení-ihned.cz - Všechna práva vyhrazena.

Provozovatel stránky neposkytuje spotřebitelské úvěry ani úvěry na bydlení podle zák. č. 257/2016 Sb. a není ani jejich zprostředkovatelem.
Informace na webové stránce slouží čtenářům pouze pro referenci.